Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” eliminacje Powiatowe 2017

blog-img-08

W dniu 05 kwietnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyły się  eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem Turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej we Wrocławiu, współorganizatorem turnieju oraz fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe we Wrocławiu oraz Komenda Miejska PSP we Wrocławiu. Celem turnieju była popularyzacja wśród uczniów znajomość przepisów przeciwpożarowych, zasady postępowania na wypadek pożaru, udzielanie pierwszej pomocy, wiedzę na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki wraz z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Józefem Kmonk.

Naszą Gminę reprezentowali następujący uczniowie:

I grupa wiekowa:

1. Kamil Figiel – Szkoła Podstawowa w Węgrach

2. Michał Papierzański – Szkoła Podstawowa w Polakowicach

II grupa wiekowa:

1. Anna Jankowska – Gimnazjum w Żórawinie

2. Emilia Bazyliańska – Gimnazjum w Żórawinie

III grupa wiekowa:

1. Karolina Doros – Liceum Ogólnokształcące nr 4 we Wrocławiu.

W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test pisemny, którego wyniki uprawniały pięć najlepszych osób z każdej grupy wiekowej do kolejnego etapu, który wyłonił ostatecznie zwycięzców.

Trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy eliminacji  wykazali się dużą wiedzą na temat pożarnictwa. W wyniku rozgrywek finałowych I miejsce w grupie(szkoły podstawowe) zajął Kamil Figiel uczeń Szkoły Podstawowej w Węgrach, który po dogrywce uzyskał bardzo dobry wynik 23 pkt. z którego wszyscy jesteśmy bardzo dumni. Uczniowie, którzy zdobyli I miejsca zostali zakwalifikowani do turnieju na szczeblu wojewódzkim.

 

Udostępnij: