Informacja o wynikach wyborów samorządowych na terenie Gminy Żórawina

wybory2024

W dniu 7 kwietnia 2024 roku odbyły się wybory do organów władz samorządowych, których wyniki na terenie Gminy Żórawina przedstawiają się w sposób następujący:

  1. Wybory Wójta Gminy Żórawina

W wyborach przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 r. żaden z 4 kandydatów nie został wybrany na Wójta Gminy Żórawina, ponieważ nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. W dniu 21 kwietnia 2024 r. zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie na dwóch kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę ważnych głosów.

Kandydatami na wójta w ponownym głosowaniu są:

  • KOBA Maciej Daniel  – zgłoszony przez KWW BEZPARTYJNI DLA ŻÓRAWINY MACIEJA KOBY
  • ŻUKOWSKI Jan – zgłoszony przez KWW ŻÓRAWINA WSPÓLNA SPRAWA

2. Wybory do Rady Gminy Żórawina

Wybory zostały przeprowadzone w 15 okręgach wyborczych, wyniki przedstawiają się następująco:

Numer okręgu wyborczego RADNI W OKRĘGACH WYBORCZYCH GMINY ŻÓRAWINA
1 JADWIGA BABIJ

Żórawina, ulice: al. Niepodległości numery nieparzyste od 1 do numeru 43, numery parzyste od 2 do numeru 60, Kolejowa, Kwiatowa, Małowiejska, Osiedleńcza, Polna, Zaułek, Różana, Jaśminowa, Transportowa, Usługowa, Badawcza

2 RAFAŁ STUDZIŃSKI

Żórawina, ulice: Agrestowa, al. Niepodległości numery nieparzyste od 45 do końca, numery parzyste od 62 do końca, Borówkowa, Brzoskwiniowa, Czereśniowa, Fiołkowa, Gruszkowa, Jabłeczna, Jagodowa, Jeżynowa, Kasztanowa, Jaworowa, Wiązowa, Granitowa, Winogronowa, Truskawkowa, Leszczynowa, Lipowa, Malinowa, Morelowa, Owocowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Świerkowa, Śliwkowa, Wiśniowa, Wrocławska

3 PAWEŁ WÓJCIK

Żórawina, ulice: Adama Mickiewicza, Bankowa, Bolesława Chrobrego, Bolesława Prusa, Cypriana Kamila Norwida, Gimnazjalna, Gwiaździsta, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Kosmiczna, Księżycowa, Produkcyjna, Magazynowa, Hurtowa, Mikołaja Kopernika, Polarna, Reginy Janeckiej, Słoneczna, Sportowa, Stefana Żeromskiego, Tęczowa, Urzędnicza, W. Jagiełły

4 AGNIESZKA DRAPUS

Karwiany, ulice: Akacjowa, Brzozowa, Jarzębinowa, Jesionowa, Kiełkowa, Klonowa, Modrzewiowa, Rzeplińska, Wiosenna, Wspólna, Żurawinowa, Kokosowa, Dębowa

5 MONIKA KURKOWIAK

Wilczków, Pasterzyce

6 WOJCIECH SUCHODOLSKI

Jaksonów, Przecławice

7 MATEUSZ NAPIERAŁA

Węgry, Brzeście, osada Marcinkowice, przysiółek Marzęcice

8 BOGUSŁAW CHORĄŻEWSKI

Stary Śleszów, Nowojowice, Nowy Śleszów, Racławice Małe, Polakowice

9 WOJCIECH JAŃSKI

Bogunów, Żerniki Wielkie, Krajków, Galowice

10 PRZEMYSŁAW BURZYŃSKI

Okrzeszyce, Rynakowice, Bratowice, Zagródki, Jarosławice, Milejowice, Wilkowice, Turów, Wojkowice

11 MARCIN BAŁA

Mnichowice

12 KAROLINA PALACZ

Mędłów

13 MICHAŁ DUSZYŃSKI

Rzeplin, Szukalice, Suchy Dwór

14 SEBASTIAN PIECHOTA

Komorowice

15 TOMASZ KRZYWDA

Karwiany, ulice: Brzoskwiniowa, Bukowa, Fiołkowa, Komorowicka, Lipowa, Majowa, Morelowa, Owocowa, Platanowa, Polna, Słoneczna, Sosnowa, Wiśniowa, Cedrowa

Szczegółowe informacje dostępne na stronach: https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/rada_gminy/okregi/22309

https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/wbp/okregi/22309

 

Udostępnij: