Dostępne wstępne deklaracje uczestnictwa – dotacja unijna do pomp ciepła, fotowoltaiki, gazu

blog-img-08

Zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania unijnego do wymiany źródeł ciepła na instalację gazową, powietrzną pompę ciepła, fotowoltaikę, do wypełnienia wstepnej deklaracji uczestnictwa w projekcie[1], która dostępna jest pod adresem www.cieplo.cte.fea.pl/ do 30.11.2018 r.


Gmina Żórawina planuje w najbliższym czasie przystąpienie do konkursu na środki na dotacje dla mieszkańców, chcących  wymieniać nie-ekologiczne kotły i piece w swoich budynkach jednorodzinnych.

 

Chodzi przede wszystkim o zamianę na bardzo wygodne i tanie w eksploatacji pompy ciepła, ale także instalacje gazowe. W tym celu nasza gmina nawiązała współpracę z grupą innych gmin dolnośląskich oraz wyspecjalizowaną organizacją inżyniersko-projektową Centrum Technologii Energetycznych.

W ramach tegorocznego konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego zamierzamy pozyskać środki na dofinansowanie zakupu i montażu nowoczesnych instalacji grzewczych. Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 procent, a realna dotacja od 15 do 40 tys. zł.

W chwili obecnej staramy się ocenić skalę zainteresowania mieszkańców gminy taką inicjatywą.  W tym celu będą gromadzone wstępne deklaracje od zainteresowanych osób. Działanie to stanowi element rozpoznania potrzeb, które to z kolei jest niezbędnym etapem przygotowawczym dla opracowania dokumentacji projektowej do uzyskania dotacji.


[1] Złożenie deklaracji nie jest jednoznaczne z uzyskaniem dofinansowania, jednak osoby, które w sposób rzetelny wypełnią deklarację zwiększają szansę na przyznanie dotacji mieszkańcom gminy

 

Udostępnij: