Zbiórka elektroœmieci i zużytych opon

W dniach 22-24 marca br. na terenie Gminy Żórawina zorganizowana zostanie zbiórka zużytego sprzętu AGD (pralki, lodówki, kuchenki, sprzęt TV, baterie, akumulatory itp.).
Jest to znowu okazja do pozbycia się nieodpłatnie niepotrzebnego sprzętu.Zbiórka zorganizowana będzie w formie „wystawki”, wystawienie sprzętu w miejscu widocznym – przed domem, przy ulicy lub w innym widocznym miejscu w uzgodnieniu z sołtysem wsi.
Zapraszamy do skorzystania z tej formy pozbycia się niepotrzebnego sprzętu, który zalega nie tylko w Państwa domach, ale także w pobliskich laskach, rowach itp.
Zbiórka prowadzona jest z inicjatywy Wójta Gminy Żórawina.
Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać w Urzędzie Gminy Żórawina, tel. 71 3814128 lub w pokoju nr 4.

Poniżej przedstawiamy harmonogram zbiórki:22 marca: Nowy Œleszów, Stary Œleszów, Racławice Małe, Nowojowice, Polakowice, Węgry, Marcinkowice, Brzeœcie, Bogunów, Żerniki Wielke, Krajków, Milejowice, Wilkowice
23 marca: Przecławice, Jaksonów, Wilczków-Pasterzyce, Galowice, Żórawina, Żórawina Osiedle, Wojkowice, Okrzeszyce-Rynakowice, Bratowice
24 marca: Jarosławice, Mnichowice, Turów, Mędłów, Suchy Dwór, Rzeplin, Szukalice, Karwiany, Komorowice

Jednoczeœnie w tych dniach będzie prowadzona zbiórka zużytych opon (bez felg). Zużyte opony można wystawić przed dom, przy ulicy lub złożyć na placu wyznaczonym przy GZGK w Żórawinie al. Niepodległoœci 17.

Przeprowadzana w ostatnich dwóch latach zbiórka przyczyniła się do tego, że nasze wioski, a także przydrożne rowy sš czystsze.
Dbajmy o czystoœć naszego otoczenia.