Wymiana źródła ciepła w remizie OSP Rzeplin

20220412_100254

W związku ze wskazaniami uchwały antysmogowej jednostka OSP Rzeplin dokonała wymiany dotychczasowego źródła ciepła, jakim był kocioł c.o. na paliwo stałe – ekogroszek, na pompę ciepła. Decyzja ta była również podyktowana tym, iż obecny piec był już w 85% wyeksploatowany.

W marcu 2022 tutejszy urząd wysłał zapytania ofertowe do firm zajmujących się montażem pomp ciepła. Wyłoniony wykonawca InstalacjeLewandowski.pl na początku kwietnia rozpoczął prace w kotłowi remizy OSP. Pierwszym etapem był demontaż istniejącego źródła ciepła, tj. kotła na paliwo stałe, a także demontaż części instalacji centralnego ogrzewania oraz zasobnika ciepłej wody.

Następnie zmodernizowano istniejącą instalację i zamontowano pompę ciepła typu powietrze-woda firmy Panasonic Aquarea o mocy 9kW zasilanej trójfazowo. Odbioru całości prac dokonano w dniu 14 kwietnia br.

Modernizacja instalacji grzewczej poprzez zakup pompy ciepła jest rozwiązaniem ekologicznym ograniczającym emisję zanieczyszczeń, a także zapewniającym komfortowe ogrzewanie i dostarczenie ciepłej wody.

Pompa ciepła pozwoli na zmniejszenie kosztów eksploatacji instalacji grzewczej w jednostce OSP Rzeplin.

Udostępnij: