Informacja w sprawie bezpłatnego transportu publicznego dla uchodźców z Ukrainy.

img-20200422-wa0006-1024x768
🟢🟢🟢
🚌 W geście solidarności z walczącym narodem ukraińskim, w okresie od 1 do 31 marca obywatele Ukrainy mogą korzystać bezpłatnie z autobusów Oławskich Przewozów Gminno-Powiatowych, kursujących na terenie Miast: Oława, Jelcz Laskowice i Siechnice oraz Gmin: Oława, Domaniów, Jelcz Laskowice, Siechnice i Żórawina a także w ruchu międzygminnym. Bezpłatny przejazd odbywa się na podstawie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego narodowość ukraińską.
Ponadto na terenie Gminy Żórawina obywatele Ukrainy na tych samych zasadach mogą bezpłatnie korzystać z autobusów linii 71, 73 oraz 513. 🚌🚌🚌
🚉🚄Podobne regulacje wprowadzają także przewoźnicy działający na terenie miasta Wrocławia oraz PKP Intercity, Koleje Dolnośląskie i PolRegio. Ze szczegółami można zapoznać się na stronach internetowych poszczególnych operatorów.
⬇️⬇️⬇️
🚌 В солідарності з Українським народом повідомляємо, що в період від 1 до 31 березня, громадяни України можуть користуватись безкоштовним проїздом на автобусах Олавських Гмінно-повятових перевезень, що курсують на території міст: Олава, Єльч Ласковіце, Шєхніце. А також гмінних перевезень на території міст: Олава, Єльч Ласковіце, Доманіув, Шєхніце і Журавіна. Безкоштовним проїздом можна скористатись за умови пред’явлення українського паспорту або іншого документа, який засвідчує особу громадянина України.
Крім того на території Гміни Журавіна, громадяни України, за тих самих умов можуть скористатись безкоштовним проїздом в автобусах номер 71, 73 і 513.
🚉🚄 На подібних умовах безкоштовного переїзду також працюють автобуси на території Вроцлава, поїзди Інтерсіті, залізниця Дольношльонска і ПольРегіо. З детальною інформацією можна ознайомитись на сторінках перевізників в мережі інтернет.
Udostępnij: