76. rocznica śmierci Wincentego Witosa – uroczystości w Węgrach

20211029_092223

31 października 1945 roku w Krakowie zmarł Wincenty Witos, wieloletni przywódca ruchu ludowego, jeden z głównych budowniczych II Rzeczypospolitej i trzykrotny jej premier.

Z tej okazji w Węgrach dnia 29.10.2021 r. odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie. Obecni byli uczniowie, pedagodzy oraz dyrektorzy szkół im. Wincentego Witosa z Borka Strzelińskiego – Dorota Kawałko- Wrona oraz z Węgier – Barbara Sasak, a także wójt – Jan Żukowski, Zastępca Wójta – Tomasz Gracz, Radny Gminy Żórawina – Mariusz Damasiewicz oraz pracownicy urzędu: Tomasz Mazur i Mateusz Królewicz.

Uroczystość uświetnił uczeń węgierskiej szkoły, który zagrał na trąbce „Pieśń o Witosie”, co było piękną niespodzianką i pokazem talentów dzieci z terenu Węgier.