Życzenia dla Kapłanów

kaplanstwo-1024x483

„Dobrego kapłana poznaje się po tym, jak jest namaszczony jego lud. Namaszczenie olejkiem radości łatwo daje się rozpoznać. Na przykład, kiedy ludzie wychodząc ze mszy, mają oblicze człowieka, który otrzymał dobrą wiadomość. Nasi wierni lubią słuchać, kiedy głosimy Ewangelię       z namaszczeniem, kiedy dociera ona do ich codziennego życia, aż po krańce rzeczywistości, kiedy oświeca sytuacje graniczne, peryferie, na których lud wiernych najbardziej jest narażony na ataki tych, którzy chcą ich ograbić z wiary”.

Papież Franciszek

Bóg obdarzył nas wielką łaską, stawiając Was na naszej drodze. Jesteście sługami Eucharystii, szafarzami Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty, pocieszycielami dusz, przewodnikami wiernych wśród zamętu i trudności dzisiejszego życia. Szczególnie wydarzenia w tym trudnym dla wszystkich czasie uświadamiają nam, że Wasza rola w Kościele jest konieczna i niezastąpiona.

Z okazji Wielkiego Czwartku, pamiątki ustanowienia kapłaństwa, życzę Wam, by droga na którą zaprosił Was Chrystus- Najwyższy Kapłan, była dla Was drogą ku świętości. Niech stale w Was wzrasta miłość do Eucharystii. Niech w gorliwym i pełnym poświęcenia wypełnianiu pragnień Serca Bożego wspiera Was zawsze moc Ducha Świętego.

Niech Wasza szlachetna posługa siania ziarna Bożej Prawdy i prowadzenia ludzi do spotkania z Chrystusem w sakramentach przynosi radość. Niech przyczynia się do budowania jedności Kościoła – naszego Domu. Matka broni, osłania i czuwa nad Wami.

Na zbliżające się Święta Paschalne życzę Wam Drodzy Kapłani, ufności w Bożą Opatrzność oraz pewności w pełne zwycięstwo Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

Wójt Gminy Żórawina

Jan Żukowski

Udostępnij: