Życzenia z okazji Prawosławnych Świąt Wielkanocnych / Щасливого Великодня

Wielkanoc Ukraina Uchodźcy 2022 Orange (13)
W niedzielę  2️⃣4️⃣ kwietnia w obrządku wschodnim przypadała Wielkanoc. ☦️
Dla osób, które są wyznania prawosławnego lub grekokatolickiego jest to najważniejsze w roku święto.
Świętują również nasi goście z Ukrainy, których wojenny los związał z naszą Małą Ojczyzną ‐ Żórawiną. Wszędzie tam, gdzie znajdują się grupy uchodźców, w sobotę wikariusz parafii p.w. Św. Józefa w Żórawinie ks. Przemysław Pastucha dokonał uroczystego święcenia pokarmów, które dziś rano znalazły się na świątecznych stołach.
Wójt Gminy Żórawina w asyście Sekretarz Moniki Baron‐Witki oraz pracowników urzędu: Tomasza Mazura i Mateusza Królewicza życzył dziś wszystkim zebranym w ośrodku Orange, świetlicy w Galowicach i innych miejscach, aby już niedługo mogli świętować we własnych domach i rodzinach, z nadzieją że w ich własnym kraju przyszłość powróci do normalności. Podkreślił, że Polacy są otwarci na pomoc, ale nie tylko materialną bo to okazują przy każdej okazji, ale również tą ludzką, w postaci rozmowy, uśmiechu, zaangażowania.
Pojawiło się wzruszenie, ale i uśmiech i nadzieja. ❤️
Wesołych Świąt Wielkanocnych / Щасливого Великодня
Udostępnij: