Żórawińskie wakacje dzieci z Ukrainy

blog-img-08

Grupa 21 dzieci ze szkół obwodu Żytomierskiego na Ukrainie wraz z Siostrą zakonną i nauczycielką od 5 do 15 sierpnia br. gości na terenie Gminy Żórawina. Dzieci wraz opiekunami mieszkają w budynku szkoły podstawowej w Żórawinie.

Dzieci spędzają wakacje w naszym regionie na zaproszenie Wójta Gminy Żórawina – p. Jana Żukowskiego oraz prezesa Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej, koło Żerniki Wrocławskie – p. Ryszarda Marcinkowskiego. Dzieciom w trakcie pobytu towarzyszy z ogromnym zaangażowaniem p. Teresa Brewczak z TMKK.

Dla naszych gości przewidziano szereg atrakcji. Dzieci w trakcie 10-dniowego pobytu zobaczą Wrocław, odwiedzą Wambierzyce, Minieuroland w Kłodzku czy perłę baroku – sanktuarium w Krzeszowie. W programie nie zabrakło także zwiedzania terenu gminy.

W piątek, 9.08., dzieci odwiedziły Muzeum Powozów w Galowicach. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Zostały także przyjęte przez Koło Gospodyń Wiejskich „Śleszowianki” w Starym Śleszowie. Spotkały się tam również z Wójtem Gminy p. Janem Żukowskim. Nasi goście przedstawili własny program artystyczny i wysłuchały koncertu zespołu Marvikal. Wieczór zakończył wspólna dyskoteka z dziećmi ze Starego Śleszowa. W środę, 14.08, dzieci odwiedzą z kolei Urząd Gminy w Żórawinie.

Udostępnij: