Żórawina na szlaku 28. Legnickiej Pieszej Pielgrzymki

blog-img-08

28. Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej w drodze na Jasną Górę po raz kolejny zatrzymała się w Żórawinie. W piątek, 31 lipca, pątnicy modlili się w kościele parafialnym p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie. 
Tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ma szczególny charakter. Pątnicy, tradycyjnie wyruszyli z legnickiej katedry 29 lipca. Jednak pielgrzymują w tym roku w sposób sztafetowy i symboliczny. W związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem cała pielgrzymka liczy maksymalnie 50 osób. Każdego dnia na trasie wędruje inna grupa. 40 reprezentantów z konkretnej grupy, po przejściu całego dnia, wraca wieczorem do swoich domów, kolejnego dnia zastępuje ich 40 osób z grupy kolejnej i tak do przedostatniego dnia pielgrzymkowego szlaku.
Organizatorzy zachęcają w tym roku w sposób szczególny do dołączenia do Grupy Duchowego Uczestnictwa.
Życzymy szczęśliwej drogi!

Udostępnij: