Zbiórka krwi i festyn w Wegrach

blog-img-08

01 paŸdziernika 2011r. w Szkole Podstawowej w Węgrach Rada Sołecka wsi Węgry, przy współpracy z Radš Rodziców ZSP nr 5, OSP Wegry oraz LKS „ISKRA” Węgry, zorganizowała akcję zbiórki krwi.
Do Węgier przyjechali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Każda z 38 osób chętnych do oddania krwi musiała wypełnić odpowiedniš ankietę, następnie została wpisana do rejestru RCKiK. Od każdego została również pobrana próbka krwi w celu sprawdzenia hemoglobiny, a ostatnim etapem przed samym zdaniem krwi była weryfikacja lekarska.
Całš procedurę pomyœlnie przeszły i zarazem oddały krew 22 osoby, każda po 450ml.

W sumie uzbierano 9,9 litra krwi.

Wszystkim którzy oddali krew, oraz tym którzy chcieli oddać bardzo serdecznie dziękujemy !!!

W Węgrach akcja krwiodawstwa była organizowana po raz pierwszy ale już możemy wszystkich zapewnić że nie po raz ostatni.
Na pewno będziemy jeszcze chcieli jš powtórzyć, ponieważ widać że mieszkańcy naszej oraz okolicznych wsi sš wrażliwi i chcš nieœć pomoc innym.

W Węgrach krew oddali:

1. Kowalski Zbigniew
2. Musiedlak Sławomir
3. Koba Maciej
4. Nitecki Robert
5. Gracz Tomasz
6. Majchrowski Mateusz
7. Totul Agata
8. Żurawska Dorota
9. Bukowski Paweł
10. Majkowski Michał
11. Bronowicki Artur
12. Wejs Marcin
13. Tomasiuk Piotr
14. Bućko Krzysztof
15. Morawski Mariusz
16. Szwender Remigiusz
17. Kowalski Mateusz
18. Falkowska Anna
19. Koba Dawid
20. Falkowski Patryk
21. Baran Iwona
22. Czyż Dorota

BARDZO DZIĘKUJEMY !!!!!


Oprócz zbiórki krwi tego dnia na terenie przy szkole odbył się festyn rodzinny na którym można było skorzystać z cateringu.
W zorganizowanej kawiarence można było zakupić ciasta domowych wypieków jak również kawę lub herbatę. Dochód z kawiarenki został przekazany na potrzeby szkoły.
W salce gimnastycznej został zorganizowany turniej tenisa stołowego gdzie za pierwsze szeœć miejsc zostały przyznane atrakcyjne nagrody.
Dla najmłodszych największš atrakcjš był dmuchany zamek.
Straż pożarna OSP Węgry zorganizowała pokaz ratowania uczestników wypadku samochodowego, który polegał na zademonstrowaniu cięcia uszkodzonego samochodu i wydobyciu z wraku poszkodowanych – kierowcę oraz pasażera.
Podczas całego festynu grał zespół muzyczny przy którym najpierw wspaniale bawiły się dzieci, a następnie odbyła się zabawa taneczna dla mieszkańców.
Festyn trwał do godziny 2.00 .

Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłš zabawę.

Udostępnij: