Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP powiatu wrocławskiego

blog-img-08

            W dniu 14 września 2019 r. przy budynku GOKiS w Kątach Wrocławskich odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu wrocławskiego. Gminę Żórawina w tych zawodach w kategorii Mężczyźni „A” reprezentowała jednostka OSP Rzeplin. W sobotę o tytuł najlepszej jednostki, jak również o możliwość reprezentowania powiatu wrocławskiego w zawodach wojewódzkich walczyło 6 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych. Do Kątów Wrocławskich przyjechali strażacy z OSP Szczodre, OSP Pustków Żurawski, OSP Święta Katarzyna, OSP Stróża, OSP Smolec, OSP Rzeplin.

Uczestnicy zmagali się w dwóch dyscyplinach, a mianowicie: sztafecie 7×50 metrów oraz ćwiczeniu bojowym. Rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy z poszczególnych jednostek wykazali się bardzo wysokimi umiejętnościami technicznymi, jak i sprawnością fizyczną co zaowocowało wynikiem w klasyfikacji generalnej:

I miejsce – OSP Szczodre – 106 pkt.

II miejsce – OSP Rzeplin – 114 pkt.

III miejsce – OSP Święta Katarzyna – 116 pkt.

 

 

„ (…) Z tego miejsca chciałbym serdecznie pogratulować druhom z OSP Rzeplin za osiągnięte miejsce oraz jednocześnie podziękować za ich ciężką pracę i trud jaki włożyli w przygotowanie się do tych zawodów”.

Wójt Gminy Żórawina

Jan Żukowski

Udostępnij: