Zaproszenie na obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej: Węgry 12 lipca o godz. 10:00

Mała ikona DWiMWP 2
Szanowni Państwo,
Drodzy Mieszkańcy,
Wójt Gminy Żórawina Maciej Koba, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Dowódca Garnizonu Wrocław serdecznie zapraszają na obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, które odbędą się 12 lipca 2024 r. w Węgrach (gm. Żórawina). Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00 pod pomnikiem Wincentego Witosa. W planach wydarzenia jest złożenie wieńców pod pomnikiem Wincentego Witosa, mowy okolicznościowe, salwa honorowa Wojska Polskiego, wykonanie utworów patriotycznych przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej to święto państwowe ustanowione dnia 29 września 2017 r. na wniosek Polskiego Stronnictwa Ludowego, obchodzone 12 lipca, w rocznicę pacyfikacji Michniowa. Jest ono hołdem złożonym mieszkańcom polskich wsi za ich patriotyczną postawę podczas II wojny światowej.
Udostępnij: