Zaproszenie do Muzeum Powozów Galowice na spektakt 2 lipca o godz. 12.30

blog-img-08

Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Powozów Galowice – na kolejne spotkanie z cyklu „Bajki i Legendy ze Spichlerza”.  

2 lipca o godz. 12.30 wspaniały spektakl „O Szewczyku, który Smoka Wawelskiego pokonał”,  zagra Teatr Animacji Falkoshow z Lanckorony.

W podaniu o Królu Kraku i Smoku Wawelskim można odnaleźć przesłanie, iż czasem spryt lepszy jest niż brutalna siła, a prawdziwą odwagę prezentuje nie zawsze ten, kto najbardziej się nią chełpi. Inscenizacja Teatru Falkoshow inspiruje do stawiania legendzie innych pytań np. po co stawiano kopce?, a także do twórczego rozwiązywania codziennych problemów.

Spektakl wykorzystuje ciekawą formę teatru stolikowego. Przedstawienie rozgrywa się na kolorowej skrzyni, która obracana, przestawiana, otwierana tworzy różne miejsca akcji. Bohaterami są lalki wykonane przez ludowego rzeźbiarza. Spektakl opatrzony jest piękną muzyką, której wiodącym  instrumentem są skrzypce. Zaś widzowie nie tylko świetnie bawią się uczestnicząc w perypetiach bohaterów, ale i dowiadują się co nieco o rzemiośle teatralnym.

 

Forma spektaklu: teatr stolikowy
Czas trwania: 45 minut

Wstęp wolny!

Projekt współfinansowany przez Gminne Centrum Kultury w Żórawinie.

Udostępnij: