Zapraszamy na Półmaraton Henrykowski!

blog-img-08

Półmaraton Henrykowski: najgorętszy bieg roku?

Gdyby biegi kategoryzowano według temperatury powietrza w dniu, w którym się odbywają, Półmaraton Henrykowski 2015 byłby w czołówce: 8 sierpnia ubiegłego roku temperatura w cieniu przekraczała 40 stopni Celsjusza. Czy tak też będzie w tym roku? Tego nie wiemy. Wiemy jednak już dziś, że piąta edycja będzie jeszcze lepiej zorganizowana, a wszystko po to, aby żeby biegacze wyjechali z niej nawet bardziej zadowoleni niż rok temu. Warto zapisać się jak najszybciej, ponieważ do 30 czerwca wpisowe wynosi 50 zł. Potem opłata ta wzrośnie do 80 zł.

13 sierpnia, czyli już za 2 miesiące do historycznego Henrykowa ponownie przyjadą biegacze z całej Polski. Dotychczas swój udział zgłosiło ponad 200 uczestników, jednak organizatorzy będą przygotowani na przyjazd nawet 800 biegaczy.

 

Ubiegłoroczne wydarzenie spotkało się z dużym entuzjazmem uczestników, którzy byli zachwyceni organizacją biegu. Organizatorzy z uwagi na pogodę zwiększyli liczbę punktów z wodą, dodali punkt z lodem i cukrem, a mieszkańcy miejscowości, przez które przebiegała trasa zapewnili dodatkowe, spontaniczne kurtyny wodne… z wężów ogrodowych. Na domiar dobrego na mecie na strudzonych biegaczy czekał… basen z lodem. Osoby, które do Henrykowa przyjechały z dziećmi mogły spokojnie przemierzać kolejne kilometry, bo ich pociechami zaopiekowała się grupa profesjonalnych animatorów.

Czy w tym roku będzie tak samo? Już wiemy, że organizatorzy planują kolejne udogodnienia – zwiększy się liczba punktów z wodą, organizacja strefy mety, a dodatkowo dla najmłodszych odbędzie się Mikro Półmaraton Henrykowski. Nie zmieni się natomiast najważniejsze – trasa biegu i piękne widoki wzdłuż niej.

Jednak 13 sierpnia Henryków zaprasza nie tylko biegaczy. Miejscowość ta oferuje znacznie więcej… To tutaj spisywana była Księga Henrykowska, w której znajduje się pierwsze zapisane w języku polskim zdanie. Znajduje się tam także słynny klasztor cysterski, a zaledwie 7 km stąd – Ziębice, stolica historycznego Księstwa, które funkcjonowało od średniowiecza aż po barok. Jest zatem co zwiedzać i oglądać.

Więcej informacji na temat biegu na stronie www.polmaraton-henrykowski.pl.

 

Udostępnij: