Zakup węgla po preferencyjnej cenie.

charcoal-g44c083aa0_1920

Szanowni Państwo,

W oparciu o nową ustawę o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych Gmina Żórawina przystępuje do sprzedaży  węgla dla mieszkańców Gminy. Ponieważ Gmina nie dysponuje własną bazą i nie posiada odpowiednich możliwości technicznych, sprzedaż prowadzona będzie we współpracy z najbliższymi składami węglowymi (lista składów wskazana zostanie po podpisaniu umowy).

 

Osoby zainteresowane preferencyjnym zakupem węgla prosimy o składanie wniosków do Urzędu Gminy Żórawina – Biuro Obsługi (parter budynku) przy ul. Kolejowej 6 w Żórawinie w godzinach pracy  od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku

Wniosek  można  też  przesłać  drogą  pocztową  na  adres  Urząd Gminy w Żórawinie ul. Kolejowa 6, 55-020 Żórawina lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym przez e-puap z kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym.

 

Wzór wniosku dostępny poniżej w plikach do pobrania oraz w budynku Urzędu Gminy.

 

Węgiel po preferencyjnej cenie będą mogły kupować te osoby, które są uprawnione do dodatku węglowego.

Sprzedawany węgiel będzie występował w asortymencie orzech oraz groszek (nie jest to ekogroszek) i w całości pochodzić będzie z importu.

Węgiel dostępny będzie luzem, koszty transportu oraz workowania pokrywa zamawiający.

Każdemu uprawnionemu gospodarstwu domowemu przysługuje zakup 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 roku. Kolejne 1,5 tony będzie można kupić po 1 stycznia 2023 roku.

 

O dalszych szczegółach realizacji przedsięwzięcia będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem naszej strony internetowej i Facebooka.

Udostępnij: