Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego

blog-img-08

Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją ograniczania stref skażeń chemicznych/ekologicznych na podwoziu z napędem 4×4 dla OSP Rzeplin

W dniu 18.12.2015 r. pod remizę OSP Rzeplin, po długich staraniach Gminy Żórawina zajechał  średni  wóz  ratowniczo-gaśniczy 3,5/24 marki MAN TGM 13.290 4×4 BL, który został przekazany w użytkowanie tejże jednostki. Prezentacja auta odbyła się podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Żórawina.

             Pojazd na podwoziu MAN został wykonany przez firmę P.H.U. MOTO-TRUCK z/s w Kielcach. Wyposażony jest w silnik o ograniczonej emisji spalin Euro 6, napęd 4×4 oraz posiada nowoczesną zabudowę stalowo-kompozytową. Zastąpi  on mocno wyeksploatowanego Jelcza 004M, który służył  ochotnikom z Rzeplina przez ostanie osiem lat. MAN jest bardzo nowoczesnym pojazdem strażackim, który znacznie podniesie efektywność w wszelkiego rodzaju działaniach bojowych OSP.

            Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł 649.512,00 zł (słownie: sześćset czterdzieści dziewięć tysięcy pięćset dwanaście złotych 00/100). Gmina Żórawina otrzymała dotację z następujących źródeł:

Udostępnij: