Zakup nowego wozu strażackiego dla OSP Żórawina

blog-img-08

W dniu 12.11.2014 r. Gmina Żórawina po długich staraniach zakupiła œśredni wóz ratowniczo-gaœniczy Mercedes Benz, który został przekazany w użytkowanie jednostce OSP w Żórawinie. Prezentacja auta odbyła się podczas ostatniego posiedzenia Rady Gminy.

Pojazd na podwoziu Mercedes Benz Atego 1330 został wykonany przez firmę BoCar. Wyposażony jest w silnik o ograniczonej emisji spalin Euro 6, napęd 4×4 oraz posiada nowoczesną zabudowę stalowo-kompozytową.
Zastąpi on mocno wysłużonego Jelcza 004, który służył ochotnikom z Żórawiny przez ostanie lata. Mercedes jest bardzo nowoczesnym pojazdem strażackim, który znacznie podniesie efektywnoœć w wszelkiego rodzaju działaniach bojowych OSP.

Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł 650 tysięcy złotych z czego Urząd Marszałkowski Województwa Dolnoœśląskiego przekazał 84 tys. złotych.

Wierzymy, że nowy pojazd strażacki przyczyni się w znacznej mierze do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców całej Gminy Żórawina.

Udostępnij: