XXXI Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę w Gminie Żórawina

IMG-20230731-WA0019

Dzisiaj tj. 31 lipca mieliśmy przyjemność gościć Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Legnickiej w Żórawinie.

To już kolejny rok z rzędu jak Legnicka Pielgrzymka odwiedza naszą gminę.

O godz. 8:00 w parafii św. Józefa w Żórawinie odbyła się msza św., po zakończeniu której pątnicy mogli posilić się przygotowanym przez mieszkańców gminy Żórawina śniadaniem. Następny przystanek miał miejsce w miejscowości Jarosławice, gdzie również mieszkańcy przygotowali poczęstunek.

Uczestnicy tej niełatwej pielgrzymki wyruszyli 29 lipca z Katedra Legnicka św. Apostołów Piotra i Pawła, przybycie na Jasną Górę zaplanowane jest na dzień 7 sierpnia.

Pielgrzymi mają do przejścia ok 230 km, ale nie straszne są im upały czy deszcz, kurz czy błoto każdy bowiem ma ważną intencję swojej drogi.

W imieniu Gminy Żórawina dziękuję wszystkim zaangażowanym za wszelkie wsparcie, jakim otoczyliście dzieło pieszego pielgrzymowania Diecezji Legnickiej. Szczególne podziękowania kieruję do mieszkańców miejscowości Jarosławice, sołtysa Pana Dawida Dąbrowskiego oraz Rady sołeckiej za przygotowanie posiłku i odpoczynku dla Pieszych Pielgrzymów, którzy zawitali do naszej Gminy.

 

Wójt Gminy Żórawina

Jan Żukowski

 

Życzymy szczęśliwej drogi!

Udostępnij: