X KONGRES SAMORZĄDOWY WE WROCŁAWIU

X kongres samorządowy (3)

Wczoraj przedstawiciele naszej Gminy wzięli udział w X Kongresie Samorządowym we Wrocławiu. Podczas obrad debatowano nad charakterem zmian w samorządzie, zastanawiając się nad tym, czy powinny one odbywać się rewolucyjnie, czy być wprowadzane stopniowo, etapami. W kolejnej części kongresu debatowano nad rolą kolei, zarówno w wymiarze lokalnym, jak i ogólnopolskim. Z ust ministra Piotra Malepszaka padła ważna deklaracja dotycząca budowy szybkiego połączenia kolejowego między Wrocławiem i Warszawą. Ostatnia część kongresu poświęcona była omówieniu znaczenia funduszy europejskich dla rozwoju samorządów.

Z ramienia Gminy Żórawina w kongresie uczestniczył pan Tomasz Gracz – zastępca wójta oraz radni Karolina Palacz, Magdalena Krawiec oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Arkadiusz Poręba.

Udostępnij: