Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Posterunku Policji w Żórawinie

IMG_0149

Dzisiaj – 23.08.2023 roku, mieszkańcy Żórawiny stali się świadkami ważnego wydarzenia dla lokalnej społeczności. W sercu naszej gminy, przy ulicy Wrocławskiej, miało miejsce uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego Posterunku Policji. W wydarzeniu uczestniczyło liczne grono przedstawicieli władz parlamentarnych, samorządowych, lokalnych oraz funkcjonariuszy Policji.

Ceremonii przewodniczył Wójt Żórawiny Jan Żukowski, który w swym przemówieniu podkreślił znaczenie nowego obiektu dla bezpieczeństwa mieszkańców oraz rozwój lokalnej infrastruktury. „Budowa nowego komisariatu to wyraz troski o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i inwestycja w przyszłość”, mówił.

Swoją obecnością uświetnili je między innymi: Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Roman Potocki Starosta Wrocławski, Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji poseł Paweł Hreniak, Poseł Jacek Świat, Poseł Jacek Protasiewicz, Przedstawiciel Europarlamentarzystki Beaty Kempy, Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Wesołowski, Komendant Miejski Policji we Wrocławiu mł. insp. Rafał Siczek, funkcjonariusze lokalnej policji, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów KWP we Wrocławiu mł. insp. Robert Szady, Generalny Wykonawca firma LK Inwest Krzysztof Łuksza, ks. Stanisław Stelmaszek rzymskokatolicki kapelan dolnośląskiej Policji, ks. Grzegorz Cebulski prawosławny kapelan dolnośląskiej Policji, ks. Cezary Chwilczyński proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie, ks. Bogdan Michalski proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaksonowie, ks. Henryk Rój proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Turowie, Tomasz Frischmann Burmistrz Oławy, Julian Żygadło Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, Mirosław Jarosz Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka, Łukasz Białkowski – Wójt Gminy Ciepłowody, Andrzej Ćwiek Dyrektor Związku Międzygminnego Ślęża-Oława, Piotr Kuriata – Prezes KS Żórawina, Dyrektorzy Szkół Podstawowych oraz Przedszkola w Gminie Żórawina, mieszkańscy, sołtysi, radni Rady Gminy oraz pracownicy Urzędu Gminy.

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia ks. Proboszcza Cezarego Chwilczyńskiego, który poświęcił teren przyszłego budynku. Następnie, w asyście przedstawicieli lokalnej społeczności oraz gości wójt wmurował kamień węgielny z wbudowanym aktem erekcyjnym.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski podziękował za wsparcie w realizacji inwestycji i podkreślił, że nowy budynek pozwoli na lepsze warunki pracy dla funkcjonariuszy lokalnej policji i tym samym skuteczniejszą ochronę mieszkańców.
Zakończenie budowy planowane jest na grudzień br. Do tego czasu mieszkańcy będą mogli śledzić postępy prac, które mają przynieść nową jakość funkcjonowania lokalnej policji.

Na zakończenie uroczystości, mieszkańcy oraz zaproszeni goście zostali poczęstowani lokalnymi przysmakami, przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Śleszowie „ Śleszowianki” i mogli uczestniczyć w rozmowach z przedstawicielami władz oraz policji na temat przyszłości i bezpieczeństwa Żórawiny.

 

Wójt Gminy Żórawina składa szczególne podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich w Starym Śleszowie „Śleszowianki” oraz Klubu Sportowego KS Żórawina za przygotowanie tak uroczystego wydarzenia jak wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Posterunku Policji w Żórawinie.

Udostępnij: