Wizyta Ambasadora Belgii w Żórawinie

blog-img-08

8 września 2021 r. gościliśmy w Żórawinie Jego Ekscelencję Ambasadora Belgii Pana Luca Jacobsa z małżonką. Goście wraz z gospodarzem gminy Wójtem Janem Żukowskim złożyli wieńce na grobie jeńców belgijskich, francuskich i polskich zamordowanych w latach 1939 – 1945.

W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Żórawinie. Uczniowie i nauczyciele z szacunkiem uczcili pamięć naszych przodków. Po złożeniu wieńców i zniczy Jego Ekscelencja rozmawiał z młodzieżą na temat tego jak ważne jest poznanie historii naszych dziadków i pradziadków, po to aby nie popełniać tych samych błędów.

Wójt Jan Żukowski w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Żórawiny wyraził ogromną dumę i szczęście, że dzisiaj w naszej małej ojczyźnie możemy przyjąć tak dostojnego gościa. Następnie Ambasador Belgii wraz z małżonką udali się do kościoła św. Trójcy – „Dolnośląskiej Perły Manieryzmu”, gdzie pod przewodnictwem i opieką prof. Piotra Oszczanowskiego – dyrektora Muzeum Narodowego we Wrocławiu mogli zwiedzić najpiękniejszy zabytek w naszej gminie.

 

 

 

Udostępnij: