Wieczór wspomnień w Suchym Dworze

blog-img-08

Mieszkańcy Suchego Dworu mieli niezwykłą okazję, aby poznać historię swojej miejscowości i spotkać się z pierwszymi osadnikami. Spotkanie odbyło się 3.12.2019 r. w Starym Spichlerzu. Organizatorem wieczornicy był Sołtys Suchego Dworu p. Henryk Kasprzak. Frekwencja przerosła oczekiwania zarówno organizatora, jak i gospodarzy. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Żórawina p. Jan Żukowski oraz sołtysi sąsiednich wiosek.

W trakcie spotkania Sołtys Suchego Dworu przedstawił najważniejsze fakty z historii miejscowości. Wystąpienie ilustrowały archiwalne fotografie. Całość uzupełniły świadectwa pierwszych osadników, którzy przybyli na te tereny po II wojnie światowej. Opowiadali oni trudach podróży z kresów do Wrocławia, o początkach zasiedlania Suchego Dworu, o problemach z jakimi się musieli zmierzyć na miejscu oraz o życzliwości i wzajemnej, sąsiedzkiej pomocy.

Najstarsi mieszkańcy Suchego Dworu zostali uhonorowani przez Wójta Gminy. Listy gratulacyjne oraz bukiety kwiatów otrzymali: Helena Barcikowska, Józefa Jarosiewicz, Danuta Skóra i Józef Kielich.

Druga część spotkania upłynęła przy dźwiękach znanych i lubianych utworów, w wykonaniu zespołu muzycznego. Wykonawcy zaśpiewali piosenki z repertuaru m.in. Anny Jantar, Marka Grechuty, Ireny Jarockiej i Kabaretu Starszych Panów. 

Udostępnij: