Wieczerza Wigilijna Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Żórawinie

blog-img-08

W dniu 13 grudnia 2019 roku, w świetlicy wiejskiej w Nowojowicach odbyła się uroczysta Wieczerza Wigilijna Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Żórawinie.

Wigilię, przywitaniem wszystkich przybyłych gości, rozpoczął Komendant Gminny ZOSP RP w Żórawinie dh Sebastian Lewicki. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski, który złożył serdeczne życzenia strażakom oraz przybyłym gościom. Wójt podziękował druhom za ich profesjonalizm i przemyślaną strategię współpracy z samorządem gminnym oraz instytucjami, dzięki której udaje się pozyskiwać nowoczesny i specjalistyczny sprzęt pożarniczy.

W Wieczerzy uczestniczyli również: Skarbnik Gminy Żórawina Krzysztof Bagiński, Sekretarz Gminy Żórawina Monika Baron-Witka, Przewodniczący Rady Gminy Żórawina Michał Duszyński oraz Ks. Proboszcz Parafii Węgry Adam Andrejczuk.

Po wspólnej kolacji wigilijnej Wójt Gminy Żórawina, Sekretarz Gminy Żórawina oraz Komendant Gminny wręczyli na ręce przedstawicieli poszczególnych jednostek OSP atrakcyjne prezenty – pilarkę do drewna marki Stihl oraz rękawice do ratownictwa technicznego typu HexArmor.

Udostępnij: