Węgiel w Gminie Żórawina – aktualności

charcoal-g44c083aa0_1920

Informujemy, że Gmina Żórawina podpisała umowę na dostawę węgla z  Polską Grupą Górniczą S.A. w ramach zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

To właśnie ta grupa dostarczy nam węgiel.

Dystrybucję paliwa stałego na terenie Gminy Żórawina do gospodarstw domowych prowadzić będą  dwa składy  węgla:

1. Firma Handlowo-Transportowa „KULIG” Ryszard Kulig & Zofia Kulig s.j. 52-211 Wrocław, Suchy Dwór 16A
  2. PPHU PROFIL Wiesław Momot, Elżbieta Momot Spółka Jawna Ul. Lipowa 7, 55-020 Turów

Poniżej przedstawiamy zaproponowany przez PGG gminie sortyment, który będzie sprzedawany:

KWK Piast – Ziemowit Ruch Piast – Orzech

KWK ROW Ruch Chwałowice – Pieklorz Ekogroszek

Jednocześnie informujemy, że paliwo stałe zostało zaoferowane gminie w ograniczonych ilościach. Gmina nie ma wpływu na oferowany rodzaj i ilość paliwa stałego jaki został ujęty w ofercie oraz wybór podmiotu oferującego paliwo stałe.

Koszty transportu opału ze składu do gospodarstwa ponosi kupujący.

Sprzedaż węgla odbywać się będzie według kolejności przyjętych wniosków.

Obecnie oczekujemy na pierwsze dostawy węgla.

UWAGA – Wnioski o zakup preferencyjny węgla będą przyjmowane w Urzędzie Gminy Żórawina do 9 grudnia 2022r. ( jest to data wpływu do Urzędu )