VII edycja Festiwalu 4 Żywiołów

blog-img-08

W niedzielę 14 maja, przy pięknej słonecznej pogodzie, w Żórawinie odbył się już po raz siódmy Festiwal 4 Żywiołów, święto 5 gmin: Kątów Wrocławskich, Kobierzyc, Siechnic, Domaniowa oraz Żórawiny stowarzyszonych w Lokalnej Grupie Działania Lider A4.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele gmin: Burmistrz Kątów Wrocławskich Antoni Kopeć, Wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik, Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski, Sekretarz Gminy Siechnice Barbara Kosterska jak również radni i sołtysi ze wszystkich wymienionych gmin.

W programie przewidziano wiele atrakcji: jarmark produktów lokalnych, pokaz sprzętu strażackiego, wystawa Gminnych Centrów Kultury, V finał konkursu na produkt lokalny, w którym wystawcy mogli zaprezentować się w czterech kategoriach: rękodzieło, twórczość artystyczna, usługi lokalne, kulinaria. Na zorganizowanych na ulicy Mikołaja Kopernika stoiskach można było podziwiać prace malarskie, rękodzieło, eksponaty muzealne i zasoby regionalne poszczególnych miejscowości, ale także kosztować lokalnych specjałów i wyrobów spożywczych (soki, wędliny, ciasta i inne).

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, organizowane były konkursy i zabawy dla dzieci powstała również kraina zabaw.

Czas spędzony na Festiwalu umilały nam występy artystyczne zespołów i solistów, reprezentantów każdej gminy. 

Zdjęcia: Waldemar Duda

Udostępnij: