Uwaga na oszustów podających się za urzędników!

1 oszustwo

Wójt gminy Żórawina ostrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników urzędu.

W ostatnim czasie docierają do nas sygnały o osobach podających się za urzędników, oferujących pomoc w wypełnianiu wniosków w ramach programu „Czyste Powietrze” lub podobnych.

Istnieje prawdopodobieństwo, że osoby te mają na celu rejestr wartościowych przedmiotów lub wyłudzenie od mieszkańców różnych danych osobowych, udając, że reprezentują nasz urząd. Chcielibyśmy podkreślić, że w Urzędzie Gminy Żórawina prowadzony jest Punkt Konsultacyjny  Programu „Czyste Powietrze”. Wszelkie czynności związane z wypełnianiem dokumentów i konsultacjami prowadzone są przy ulicy Kolejowej 6 w Żórawinie w godzinach pracy.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami podającymi się za urzędników lub twierdzących,  że działają na zlecenie gminy. W przypadku uzasadnionych podejrzeń warto zgłosić to Policji.

 

Udostępnij: