Uruchomiona sygnalizacja świetlna w Wojkowicach

blog-img-08

Uruchomiono sygnalizację świetlną przy drodze wojewódzkiej nr 395 w miejscowości Wojkowice. Inwestycja poprawi bezpieczeństwa ruchu, szczególnie dla pojazdów jadących drogą powiatową pomiędzy miejscowościami Żórawina i Mnichowice. Na przedmiotowym skrzyżowaniu często dochodziło do wielu zdarzeń drogowych, w tym kolizji i wypadków z udziałem pieszych. Wybudowana sygnalizacja działa w trybie akomodacyjnym, co umożliwia dostosowanie czasu otwarcia każdego strumienia ruchu do aktualnego natężenia ruchu z zachowaniem niezbędnych czasów ewakuacji. Przypominamy, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei posiada dokumentacje projektową na budowę w tym miejscu ronda. Ze względu na wysokie koszty inwestycji (w tym konieczność wykupienia gruntów i budynków) do czasu budowy ronda zdecydowano się wykorzystać rozwiązanie w postaci sygnalizacji świetlnej.

Wykonawca prac: DUCTUS sp. z o.o. ul. Chodkiewicza 3, 63-400 Ostrów Wielkopolski.

Koszt całkowity inwestycji wyniesie 341.940.00 zł.

Udostępnij: