Uroczystości niepodległościowe w Jaksonowie

blog-img-08

10.11.2019 roku nastąpiło uroczyste odsłonięcie kamienia pamiątkowego, z okazji obchodzonego od roku 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz prezentacja inicjatywy zasadzenia 100 drzewek z okazji tej ważnej rocznicy. O 14:20 ks. Proboszcz Bogdan Michalski poświęcił kamień pamiątkowy, a następnie zaproszeni goście przecięli symboliczną wstęgę.

Obecni byli między innymi Wójt Gminy Żórawina, Radni i Sołtysi z Węgier i Przecławic, dyr. SP w Wilczkowie, dyr. LGD Lider A4, a także mieszkańcy obu miejscowości.

Następnie w kościele parafialnym w Jaksonowie odbył się koncert „Dla Niepodległej”, w którym na trąbce zagrał Tomasz Szwecki a na organach Mateusz Ryczek.

Wspominając o nasadzeniach należy wspomnieć, że jest to część większego projektu grantowego, wartego 50 tys. złotych, finansowanego przez LGD Lider A4 w ramach wdrażania lokalnej strategii rozwoju na lata 2014-2020. Grantobiorcą jest Towarzystwo Kulturalno-Sportowe Polonia w Jaksonowie, polegającego na zagospodarowaniu i uporządkowaniu terenu boiska w Jaksonowie, nasadzeniach krzewów i drzewek w Przecławicach, zakupie ławek i klombów.

Zdjęcia otrzymane od sołectwa Jaksonów

Udostępnij: