Uroczystości dożynkowe – relacja

blog-img-08
30 sierpnia 2020  podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 odbyła się uroczystość dożynkowa. Dziękowano za tegoroczne plony podtrzymując piękna polską tradycję. Mszy Świętej przewodniczył i wygłosił Słowo Boże ks. dr Kacper Radzki – rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. W homilii kaznodzieja zwrócił uwagę podkreślając to kilkukrotnie, że życie na tym świecie, a więc doczesność jest tylko środkiem do celu jakim jest wieczność. Zwrócił także uwagę na potrzebę dziękowania Bogu za wszystko co otrzymujemy, dzisiaj szczególnie za owoce ziemii i pracy rąk ludzkich. Na zakończenie Eucharystii głos zabrał wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski składając serdeczne podziękowania wszystkim rolnikom i życząc obfitości Bożych łask oraz zdrowia na kolejne lata ciężkiej pracy na roli. W Mszy Świętej udział wzięli sołtysi wsi z naszej parafii, przedstawiciele Urzędu Gminy oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żórawinie. Po zakończonej Mszy Świętej na wszystkich czekał poczęstunek przed kościołem.
Udostępnij: