Uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

blog-img-08
 „ Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”      
                               Auguste Bekannte
 
W dniu 24 lipca 2021 roku w Gminie Żórawina odbyła się uroczystość wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie tzw. Złote Gody.
Uroczystość ta miała miejsce w Gminnym Centrum Kultury w Żórawinie. Jubileusz obchodziło 6 par małżeńskich. Organizacją obchodów zajęła się Pani Bożena Komarowska-Dyrektor Gminnego Centrum Kultury.
Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par, które zawarły związek przeszło 50 lat temu zostały przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę na wniosek Wójta Gminy Żórawina Pana Jana Żukowskiego. Uroczystego wręczenia medali Szanownym Jubilatom dokonał Wójt Gminy Żórawina Pan Jan Żukowski w asyście pracownika Urzędu Gminy Pani Wiolety Pisulskiej. Sekretarz Urzędu Gminy Pani Monika Baron-Witka wręczyła okolicznościowe dyplomy oraz legitymacje, potwierdzające nadanie odznaczenia, zaś Przewodniczący Rady Gminy Żórawina Pan Michał Duszyński wręczał, kwiaty. Reprezentanci Gminy składali dostojnym Jubilatom gratulacje oaz słowa uznania za przeżyte wspólnie lata małżeństwa podkreślając, że osiągnięcie takiego stażu małżeńskiego wymaga miłości, szacunku i wzajemnego zrozumienia. Pomimo różnych przeciwności losu pozostali wierni złożonej przed pięćdziesięcioma laty przysiędze małżeńskiej. Spotkanie odbyło się w bardzo życzliwej atmosferze. Nie zabrakło wspomnień, uśmiechów, łez oraz wzruszeń. Po części oficjalnej Jubilatów i Gości zaproszono na szampana oraz poczęstunek. Podczas uroczystości czas umilał występ zespołu „Tacy-Sami”.
 
Jeszcze raz wszystkim Jubilatom składamy gratulacje i serdeczne życzenia.
 
Autorami zdjęć są: Mateusz Zawada oraz Joanna Damasiewicz
 
Poniżej znajdują się linki do filmów z uroczystości:
https://drive.google.com/file/d/1lqwiyB8gdMXPMlzCZq5x8vXAoNxPM8dw/view?usp=sharing
 
https://drive.google.com/file/d/1syKjvQ-S7nOiaeCMV56pQoQ3GcH6SFZG/view?usp=sharing
 
 
Udostępnij: