Uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

20240308_152828

„Najważniejszą godziną jest zawsze ta obecna! Najważniejszym człowiekiem jest zawsze ten, który akurat stoi przede mną! Dziełem najkonieczniejszym jest zawsze miłość!”

Johannes Eckhart

W dniu 08.03.2024 roku, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Żórawinie odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie dla Państwa Elżbiety i Władysława Przewoźnik z Karwian.

Medale zostały przyznane przez Prezydenta RP i są uhonorowaniem dla wyjątkowych ludzi, którzy potrafili wspólnie przeżyć pół wieku.

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Pan Jan Żukowski, Wójt Gminy Żórawina a całość uświetniła wzruszająca przemowa Pani Katarzyny Wytrwał, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Na pamiątkę tych chwil naszym Jubilatom wręczono dyplom oraz kosz podarunkowy składający się z produktów żurawinowych.

Raz jeszcze składamy gratulacje i serdeczne życzenia.