Uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

20230616_161052

W dniu 16 czerwca 2023 roku, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Żórawinie, odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla Państwa Marii i Romualda Zawadzkich.

Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowią nagrodę dla tych osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Są one przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, na wniosek Wójta Gminy Żórawina Jana Żukowskiego.

Wydarzenie poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyna Wytrwał.

Uroczystego wręczenia medali Szanownym Jubilatom dokonał Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski, dołączając przy tym okolicznościowe dyplomy oraz legitymacje, potwierdzające nadanie odznaczenia, oraz kosze podarunkowe.

Wśród zaproszonych gości byli: Sołtys Sołectwa Mnichowice Anna Michalak oraz Sekretarz Gminy Żórawina Monika Baron-Witka.

Nie zabrakło uśmiechów, łez wzruszeń oraz słów uznania za przeżyte wspólnie lata małżeństwa. Po części oficjalnej, Jubilatów i Gości zaproszono na szampana i słodki poczęstunek.

 

Jeszcze raz naszym Jubilatom składamy gratulacje i serdeczne życzenia.

Udostępnij: