Uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

20230520_142009
„ Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”
                              ~Auguste Bekannte~
W dniu 20 maja 2023 roku w Gminie Żórawina odbyła się uroczystość wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie tzw. Złote Gody.
Uroczystość ta miała miejsce w Gminnym Centrum Kultury w Żórawinie. Jubileusz obchodziły 2 pary małżeńskie.
Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par, które zawarły związek przeszło 50 lat temu zostały przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę na wniosek Wójta Gminy Żórawina Jana Żukowskiego.
Uroczystego wręczenia medali Szanownym Jubilatom dokonał Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski.
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyna Wytrwał wręczyła okolicznościowe dyplomy oraz legitymacje, potwierdzające nadanie odznaczenia, oraz kosze podarunkowe.
Reprezentanci Gminy składali dostojnym Jubilatom gratulacje oaz słowa uznania za przeżyte wspólnie lata małżeństwa podkreślając, że osiągnięcie takiego stażu małżeńskiego wymaga miłości, szacunku i wzajemnego zrozumienia. Pomimo różnych przeciwności losu pozostali wierni złożonej przed pięćdziesięcioma laty przysiędze małżeńskiej. Spotkanie odbyło się w bardzo życzliwej atmosferze. Nie zabrakło wspomnień, uśmiechów, łez oraz wzruszeń. Po części oficjalnej Jubilatów i Gości zaproszono na szampana oraz tort. Podczas uroczystości czas umilał występ Julii Marszałek wokalistki zespołu „Majule”.
Jeszcze raz wszystkim Jubilatom składamy gratulacje i serdeczne życzenia.
Udostępnij: