Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Gminie Żórawina

blog-img-08

101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy Gminy Żórawina świętowali 11.11.2019 r.  w Węgrach, gdzie odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Żórawina p. Jan Żukowski, przedstawiciele Rady Gminy Żórawina, sołectw oraz poczty sztandarowe.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy św. uczestnicy przeszli przed pomnik Wincentego Witosa, gdzie delegacje złożyły wieńce. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Żórawina oraz radny Arkadiusz Poręba.
Ostatnim punktem obchodów był koncert pieśni patriotycznych w świetlicy w Węgrach. Program artystyczny zaprezentowały dzieci ze szkoły podstawowej w Węgrach oraz zespół folkowy „Tacy sami”.

fot.Waldemar Duda

Udostępnij: