Umowa na nowy autobus do przewozu dzieci szkolnych

Autobus iveco gminny 1

6 lutego Gmina Żórawina ogłosiła przetarg na zakup i dostawę międzymiastowego autobusu przeznaczonego do przewozu dzieci szkolnych. Najkorzystniejszą ofertę, na kwotę 1 188 057,00 zł  brutto, złożyła firma ABP BUS & COACH Sp. z o.o. S.K. ze Słupska i to ta firma spełniająca wszystkie wymagania została wybrana w postępowaniu przetargowym.

Trzynastometrowy autobus marki Iveco Crossway Line 13 jest oszczędny i wygodny. Wyposażony w 61 uchylnych foteli dla pasażerów, z czego 4 fotele umieszczone na podeście umożliwiającym łatwy demontaż w przypadku transportu osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, klimatyzację oraz oświetlenie LED. Dodatkowo przy każdym podwójnym fotelu znajduje się podwójne gniazdo USB.

O bezpieczeństwo pasażerów dbać będzie system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika i dodatkowego ogrzewania oraz system ADAS, a także elektroniczny system informacyjny.

14 marca 2024 r. w obecności Wójta Gminy Żórawina, Skarbnika, pracowników Urzędu oraz przedstawiciela  firmy ABP BUS & COACH Sp. z o.o. S.K. podpisano umowę na dostawę fabrycznie nowego autobusu międzymiastowego przeznaczonego do przewozu dzieci na terenie gminy Żórawina firmy Iveco. Dzięki uprzejmości Wykonawcy doszło do prezentacji pokazowego modelu autobusu.

Udostępnij: