Uczennice Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie posłankami w XXIII edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

blog-img-08

Małgorzata Kuśmierczyk i Wiktoria Jazienicka, uczennice klasy IIe, zostały posłankami i członkiniami komisji sejmowej w XXIII edycji ogólnopolskiego projektu pod patronatem Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej – Sejm Dzieci i Młodzieży. 

Dziewczęta, pod opieką wychowawcy i nauczyciela wiedzy o społeczeństwie – Pana Szymona Rybickiego, wykonały projekt o szerokim zasięgu lokalnym, dotyczący okolicznych bohaterów oraz systemów totalitarnych.

Tegoroczny tytuł projektów to „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej.”

Posłowie i posłanki poprzednich edycji programu nie kryli zdziwienia tak trudnym i niecodziennym tematem zadania.

Uczennice zostały uhonorowane tytułem komisji, co jest równoznaczne z dwukrotną wizytą w Warszawie oraz projektowaniem tegorocznej ustawy.

Co roku komisje tworzą tylko dwa najlepsze zespoły w województwie, dlatego tym bardziej gratulujemy dziewczynom.

Nie kryjemy dumy z komentarza oceniających: „Pani Małgorzato, Pani Wiktorio Bardzo dobra praca. Przemyślany i świetnie wykonany projekt, opisany zrozumiałym, jasnym i konkretnym językiem. Przeprowadzone przez Was działania – sonda, rozmowy, wizyty, prelekcje, gra terenowa, ankieta oraz kontakt i nawiązanie współpracy z tak licznym gronem sojuszników, nawet jeśli nie do końca zrealizowany wskazuje na Wasze zaangażowanie i ilość pracy jaką musieliście włożyć w niniejszy projekt. Zwracając uwagę na zaznaczone przez Was minusy Waszej pracy uświadamiają zaangażowanie i dojrzałość w podjętym wyzwaniu.”

Małgosia i Wiktoria 13 i 14 maja 2017r. wezmą udział w warsztatach przygotowanych dla członków komisji sejmowej, które odbędą się w Sulejówku i w Warszawie. Uczennice klasy 2E pojawią się w stolicy również 1 czerwca 2017r. podczas obrad wszystkich posłów i posłanek wybranych z całej Polski.

Warto również podkreślić, że dziewczęta uzyskały większą liczbę punktów niż najlepsze wrocławskie licea, również o profilach ściśle związanych z prawem i polityką.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za nasze Posłanki!

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji: https://www.youtube.com/watch?v=2bW9vBCXO5c&feature=youtu.be

Cały projekt pod linkiem: https://sdim.sejm.gov.pl/sdim_2017.nsf/details.xsp?documentId=E3D5624A3A264CD6C12580FA005209C8

Udostępnij: