Trwają montaże instalacji do produkcji prądu w ramach „Regionalnego Programu Energetyki Prosumenckiej – mikroinstalacje fotowoltaiczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska”

blog-img-08

Trwają aktualnie prace montażowe instalacji fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej u mieszkańców, którzy zostali wybrani do dofinansowania.

Po ocenie złożonych wniosków powstały dwie listy Grantobiorców.  Lista nr 1 – Grantobiorcy, którym przyznano grant i podpisano umowy o grant. Lista nr 2 rezerwowa – Grantobiorcy, dla których nie wystarczyło środków na udzielenie grantów, a którzy zdobyli najmniej punktów.

Przypominamy, że odbiorcami  projektu są mieszkańcy  gminy będący właścicielami/współwłaścicielami budynku jednorodzinnego, zlokalizowanego na terenie Gminy Żórawina, którzy dzięki realizacji projektu będą w stanie obniżyć znacząco rachunki za energię elektryczną.

Kwota przeznaczona na granty w gminie wynosi ok. 1,2 mln  PLN i służy dofinansowaniu instalacji fotowoltaicznych – systemy PV spełniających podwyższone wymogi techniczno-energetyczne, efektywnościowe i lokalizacyjno-budowlane, a także rygory projektów wspieranych ze środków unijnych.

 

Działanie instalacji, aktualną produkcję energii można monitorować zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej, lub za pomocą komputera.


 

Udostępnij: