Trójkowa Magistrala Rowerowa w Żórawinie

2 czerwca 2011r. Żórawinę odwiedzš uczestnicy przejazdu Trójkowš Magistralš Rowerowš Augustów – Szklarska Poręba.
Nasza gmina bierze udział w tym przedsięwzięciu już po raz trzeci.
W zwišzku z tym zaplanowano piknik rowerowy na terenie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Parku w Żórawinie.

W programie Pikniku rowerowego:
– 10:00 – Rozpoczęcie Imprezy rowerowej przy Szkole Podstawowej,
– 11:00 – Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz egzaminy na kartę rowerowš i motorowerowš przy Gimnazjum,
– około godziny 15-tej – Powitanie uczestników przejazdu – Park Żórawina,
– około godziny 15.30 I Mistrzostwa Magistrali Rowerowej w Spiningu oraz liczne Konkursy rowerowe i zabawy dla dzieci z nagrodami,
– 17:00 – zakończenie imprezy rowerowej.

Organizatorzy przewidzieli niespodziankę dla wszystkich uczestników pikniku, którzy przyjadš na rowerach, a dla najmłodszych będzie czekał specjalnie przygotowany plac zabaw.

Zapraszamy wszystkich miłoœników jazdy na rowerze w szczególnoœci dzieci i młodzież do udziału w spotkaniu!!!

Trójkowa Magistrala Rowerowa to rajd rowerowy rozpoczynajšcy się 1 czerwca. Grupa rowerzystów wyruszy  na rowerach  szlakiem magistrali. W cišgu 11 dni przejadš ponad 900 km i odwiedzš dziesięć miast partnerskich projektu – Jawor, Żórawinę, Ostrzeszów, Wartę, Kutno, Wyszogród, Jednorożec, Kolno, Giżycko i Augustów.