Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie laureatem konkursu „Być jak Ignacy” w województwie dolnośląskim!

blog-img-08

Serdeczne gratulacje dla koła naukowego ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie w składzie:
opiekun – Joanna Latusek,
uczniowie:
Julia Kielich,
Wiktoria Krystek,
Marcel Cieślik,
Magdalena Strąk,
Oliwia Kolińska,
Katarzyna Bielec,
Dawid Barański,
Paulina Jaworek,
Martyna Aleksandrowicz.

Koło naukowe zrealizowało szereg działań edukacyjnych propagujących wśród uczniów szkoły polską myśl naukową, nauki matematyczne, przyrodnicze, a także przybliżające sylwetkę Ignacego Łukasiewicza oraz historię rozwoju przemysłu naftowego i gazowego. Ogrom pracy włożonej w projekt i podjęte przez koło działania oparte na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy,  odzwierciedla prezentacja multimedialna – oceniona przez szanowne jury jako najlepsza w województwie dolnośląskim.
Spośród  grona  najlepszych szkół z 16 województw zostanie wybrana SZKOŁA ROKU.

Uroczyste nadanie tytułów, wręczenie nagród i wybór Szkoły Roku nastąpi w czasie wielkiej gali, która odbędzie się 13 czerwca (wtorek) o godz. 11.00 w Muzeum Gazownictwa, ul. M. Kasprzaka w Warszawie.
Konkurs odbył się pod patronatem: Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Polskiej Telewizji i Polskiego Radia.

Udostępnij: