# Szczepimy się w Żórawinie – Podziękowania

blog-img-08

Dzięki współpracy Urzędu Gminy oraz Zakładu Opieki Zdrowotnej w osobie Pani dyr. Marii Puchacz w Żórawinie w dwie ostatnie niedziele: 15 oraz 22 sierpnia do ekskluzywnego grona osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 dołączyło blisko dwustu mieszkańców naszej Gminy, którzy przyjęli jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

Zabezpieczeniem logistycznym objazdowych szczepień zajęli się jak zwykle niezawodni Druhowie z OSP Węgry oraz OSP Rzeplin pod dowództwem Pana Michała Duszyńskiego – Przewodniczącego Rady Gminy Żórawina. Wydarzenia były zabezpieczone przez Policję dzęki asp. szt. Adrianowi Ćwiekowi.

Szczególne podziękowania należy skierować pod adresem Pani Doroty Gałązki – pielęgniarki, Pana Bartosza Kurzelewskiego – lekarza oraz Pana Prezesa Erwina Monastyrskiego – Dyrektora Generalnego PKS w Oławie S.A., który udostępnił fabrycznie nowy, klimatyzowany autobus marki IVECO, co w istotny sposób przyczyniło się zarówno do komfortu pracy personelu medycznego, jak i zapewnienia warunków technicznych niezbędnych do prawidłowego przechowywania szczepionek.

Bezcennym zaangażowaniem wykazały się sołectwa, radni oraz pracownicy urzędu: Tomasz Mazur oraz dr Mariusz Opaliński, za co jestem ogromnie wdzięczny.

Jan Żukowski – Wójt Gminy Żórawina

Udostępnij: