Święto Plonów- Uroczysta Biesiada w miejscowości Wilczków

IMG-20230821-WA0101

Dnia 19 sierpnia 2023 roku w miejscowości Wilczków odbył się Piknik Rodzinny, który stanowi ważne wydarzenie w gminnej społeczności. Uroczystość zgromadziła mieszkańców Wilczkowa oraz gości z okolicznych miejscowości. Biesiada była kontynuacją Uroczystości odpustowych zorganizowanych 15 sierpnia 2023 roku w kościele parafialnym w Wilczkowie, podczas których mieszkańcy mogli podziwiać przygotowany przez Gospodynie z KGW „Wilczyce” wieniec dożynkowy. 

Organizatorem tegorocznej Biesiady było Koło Gospodyń Wiejskich „Wilczyce” dzięki którym w trakcie festynu nie zabrakło stoisk z regionalnymi produktami, oraz stołów z lokalnymi potrawami.

Pogoda sprzyjała świętowaniu, a niebo bezchmurne umożliwiło organizację większości aktywności na świeżym powietrzu. Wydarzenie odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. 

Święto Plonów 2023 było wyjątkowym wydarzeniem, które połączyło społeczność w jedność, oddając hołd trudom rolników i celebrując urodzaj.

W tym słonecznym dniu, w naszej gminie miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie, o którym należy wspomnieć. W miejscowości Węgry również odbył się Festyn Rodzinny. Zorganizowany wspólnie przez OSP Węgry, Radę Sołecką, Panią Sołtys, KGW (Węgierki) oraz Szkołę Podstawową w Węgrach.

Letnie miesiące to wyjątkowy czas dla naszej wiejskiej społeczności. To czas spotkań, nawiązywania więzi, okazja do poznania nowych sąsiadów i zintegrowania się mieszkańców. Niemal w każdej miejscowości w Gminie organizowane są Wiejskie Festyny Rodzinne, które pełnią wiele istotnych funkcji społecznych, przede wszystkim wzmacniają poczucie wspólnoty i wzajemnej troski oraz są szansą na promowanie lokalnej kultury, tradycji i dziedzictwa.

Udostępnij: