Święto Niepodległości w Żórawinie: Dzieci wzruszająco celebrują ducha patriotyzmu

384518468_717717183597283_478675051520134376_n

W małej społeczności Żórawina, w dniu 10 listopada, uczniowie Przedszkola Publicznego oraz Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie, z niezwykłym zapałem i radością uczestniczyli w uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

O poranku, najmłodsi mieszkańcy Żórawiny z przedszkola publicznego rozpoczęli świętowanie od uroczystej zbiórki w placówce. Dzieci, ubrane w barwy narodowe z dumą prezentowały flagi. Małe patriotki i patrioci, gotowi na przeżywanie chwil pełnych znaczenia historycznego, wraz z nauczycielami przygotowali wzruszające występy, które stanowiły niezwykłą atrakcję dla przybyłych gości.

W szkole podstawowej im. Bolesława Chrobrego atmosfera święta również była niezwykle uroczysta. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zebrali się pod szkolnym sztandarem, aby wspólnie oddać hołd Bohaterom Niepodległości. Szkoła, która nosi imię jednego z najważniejszych władców Polski stała się miejscem, gdzie młode pokolenie wyraziło swój szacunek dla historii kraju.

Niezapomnianym momentem obchodów było odczytanie apelu pamięci oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Małe serca biły mocniej, a oczy pełne były dumy, gdy młodzi mieszkańcy Żórawiny, razem z nauczycielami, włączyli się w to symboliczne uczczenie chwil ważnych dla każdego Polaka.

Niech to święto będzie nie tylko czasem refleksji nad historią, ale także inspiracją dla najmłodszych do pielęgnowania wartości patriotycznych i poszanowania dziedzictwa narodowego. Dzieci w Żórawinie udowodniły, że nawet najmniejsze gesty i obchody mają ogromne znaczenie, kształtując wspólną tożsamość i umacniając więzi społeczności lokalnej. W ten wyjątkowy sposób Żórawina rozpoczęła świętowanie 11 listopada – dnia, który zawsze będzie symbolem wolności i niepodległości.

Zdjęcia:

Przedszkole Publiczne – autor: Agnieszka Wójcik

SP w Żórawinie – autor: maszup

Udostępnij: