Strażacy z Gminy Żórawina podnoszą swoją kwalifikacje

Telus_straż_szkolenie (6)

18 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Żórawinie odbyło się szkolenie teoretyczne i praktyczne dla strażaków z OSP Rzeplin, OSP Żórawina i OSP Węgry z procedur:

– „Standardowe zasady postępowania podczas zdarzeń z samochodami z napędem elektrycznym oraz hybrydowym”.

– „Standardowe zasady postępowania podczas zdarzeń w obrębie instalacji fotowoltaicznych”.

Szkolenie przeprowadził st. kpt. Paweł Łabędzi z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 9 we Wrocławiu.

Strażacy ochotnicy doskonale zdają sobie sprawę z zagrożeń wynikających ze wzrostu liczby samochodów elektrycznych na naszych drogach, z ciągłego rozwoju technologii motoryzacyjnej oraz ze wzrostem instalacji fotowoltaicznych na dachach.

Prowadzący szkolenie dokładnie zobrazował wykorzystanie sprzętu pożarniczego
i specjalistycznego powszechnie dostępnego na wyposażeniu samochodów pożarniczych,  tak aby jednostki zdolne były podjąć skuteczne działania ratowniczo-gaśnicze.

Zdj. Łukasz Telus