Spotkanie z biurem projektowym przy kościele św. Jadwigi w Węgrach

Spotkanie 03.07.2024 Węgry kościół (4)
Spotkanie biura projektowego z Proboszczem Parafii św. Jadwigi w Węgrach oraz władzami Gminy Żórawina odbyło się 3 lipca 2024 r.
🔰 Zadanie o nazwie „Remont konserwatorski elewacji XIV wiecznego kościoła parafialnego p.w. św. Jadwigi w Węgrach” uzyskało wstępną promesę w wysokości 300 tys zł. z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, dlatego konieczne jest sporządzenie dokumentacji, na podstawie której wyłoniony zostanie wykonawca prac konserwatorskich.
🔰 Projektanci z firmy Rega Projekt Sp. z o.o. mieli okazję zapoznać się z zakresem niezbędnych prac przy jednym z najcenniejszych zabytków na naszej ziemi. Uzyskali wiele cennych informacji zarówno od ks. Adama Andrejczuka, jak i Wójta Gminy Macieja Koby – mieszkańca Węgier.
Udostępnij: