Spotkanie wigilijne jednostek OSP z terenu gminy Żórawina

_MG_1549a_cr2

W dniu 10 grudnia br. na świetlicy w Nowojowicach odbyło się tradycyjne uroczyste spotkanie wigilijne jednostek OSP Rzeplin, Żórawina i Węgry. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście:

– podkomisarz Sławomir Tylicki – Komendant Komisariatu Policji w Kobierzycach,

– aspirant sztabowy Adrian Ćwiek – Z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Kobierzycach,

– st. bryg. w stanie spoczynku Dariusz Kopa,

– ks. Proboszcz z Żórawiny Cezary Chwilczyński,

– Radny Gminy Żórawina Mariusz Damasiewicz,

– Sekretarz Gminy Żórawina Monika Baron-Witka,

– Skarbnik Gminy Żórawina Krzysztof Bagiński,

– Wójt Gminy Żórawina a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Żórawinie Jan Żukowski.

Była to również okazja do podziękowań strażakom za ich trud służby, za ratowanie ludzkiego życia, za ofiarność, za niezwykłe oddanie – oddanie służbie i Bogu. Po przemówieniu i złożeniu życzeń świątecznych przez Wójta Gminy Żórawina, ksiądz Proboszcz odmówił krótką modlitwę. Następnie wszyscy zaśpiewali jedną z tradycyjnych, polskich kolęd.

Fot: Łukasz Telus