Spotkanie informacyjne – pompy ciepła / fotowoltaika / gaz: 13.11.2018 r.

blog-img-08

Informacja w zakresie: Dotacje na nowoczesne kotły i pompy ciepła dla MIESZKAŃCÓW.

Gmina Żórawina planuje w najbliższym czasie przystąpienie do konkursu na środki na dotacje dla mieszkańców, chcących  wymieniać nieekologiczne kotły i piece w swoich budynkach jednorodzinnych.

Chodzi przede wszystkim o zamianę na bardzo wygodne i tanie w eksploatacji pompy ciepła, ale także instalacje gazowe. W tym celu nasza gmina nawiązała współpracę z grupą innych gmin dolnośląskich oraz wyspecjalizowaną organizacją inżyniersko-projektową o nazwie „Centrum Technologii Energetycznych” ze Świdnicy (z którą współpracujemy przy realizowanym już projekcie prosumenckim, polegającym na dotacjach do instalacji fotowoltaicznych).    

W ramach tegorocznego konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego zamierzamy pozyskać środki na dofinansowanie zakupu i montażu nowoczesnych instalacji grzewczych. Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 procent, a realna dotacja od 15 do 40 tys. zł.

W chwili obecnej staramy się ocenić skalę zainteresowania mieszkańców gminy taką inicjatywą.  W tym celu będą gromadzone ankiety od zainteresowanych osób oraz wstępne deklaracje. Działanie to stanowi element rozpoznania potrzeb, które to z kolei jest niezbędnym etapem przygotowawczym dla opracowania dokumentacji projektowej do uzyskania dotacji.  

W najbliższym czasie planujemy zorganizowanie spotkania informacyjnego, na którym wyjaśnimy wespół z zaproszonymi ekspertami zasady działania programu oraz możliwości udziału mieszkańców.

Termin i miejsce spotkania informacyjnego: 

13 listopada (wtorek), początek spotkania: godz. 18.00, czas trwania: ok. 2 godzin

Miejsce:  Gminne Centrum Kultury w Żórawinie, Aleja Niepodległości 6, 55-020 Żórawina,

Deklarację zainteresowania wraz z ankietą będzie można uzyskać w trakcie spotkania informacyjnego.

Tematyka spotkania:

Udostępnij: