Sobótka – Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

blog-img-08

W dniu 07 czerwca 2014 r. o godz. 11:00 na stadionie MOSiR-u w Sobótce odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wrocławskiego. Powiatowe zawody sportowo – pożarnicze rozgrywane są co dwa lata i udział w nich biorą najlepsze drużyny z poszczególnych gmin, wyłonione w drodze wczeœniejszych eliminacji. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Powiat Wrocławski w eliminacjach wojewódzkich. Ponadto zawody strażackie są jedną z form doskonalenia zawodowego strażaków ochotników, którzy dają z siebie wszystko by wieœć prym w swoim regionie. Jest to także wspaniała okazja do ćwiczeń, które rozpoczynają się już kilka tygodni wcześœniej.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach tj. pożarniczy tor przeszkód 7 x 50m oraz ćwiczenie bojowe. W zawodach udział wzięło 7 drużyn z następujących jednostek OSP:
– Sobótka Zachodnia,
– Rzeplin,
– Œwięta Katarzyna,
– Zachowice,
– Mietków,
– Pustków Żurawski,
– Szczodre
a także 3 drużyny chłopców młodszych, 1 chłopców starszych i 2 drużyny kobiece.

Organizatorami tegorocznych zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP we Wrocławiu, Starostwo Powiatowe we Wrocławiu oraz Urząd Miasta i Gminy w Sobótce. Komisję sędziowską powołał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, a sędzią głównym był kpt. Andrzej Góralski.

Najlepszą jednostką w grupie „A” w sporcie pożarniczym powiatu wrocławskiego została OSP z Rzeplina (gmina Żórawina), drugie miejsce zajęli druhowie z ŚŒwiętej Katarzyny (gmina Siechnice), a najniższe podium przypadło dla Pustkowa Żurawskiego (gmina Kobierzyce).

Nie zawiedli również nasi najmniejsi strażacy z MDP Rzeplin, którzy w swojej kategorii wiekowej zajęli drugie miejsce.

Po zakończeniu zawodów wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, puchary, medale a zwycięzcy trzech pierwszych miejsc nagrody pieniężne, które wręczali Starosta Wrocławski, Prezes Oddziału Zarzšdu Powiatowego ZOSP RP we Wrocławiu oraz Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski.

Należy zaznaczyć, że jeszcze nigdy w historii starów naszej drużyny seniorskiej, na szczeblu powiatowym nie zajęliœmy pierwszego miejsca.
Jest to ogromny sukces strażaków z OSP Rzeplin osiągnięty ciężką pracą.

Wszystkim jednostkom serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę i rywalizację oraz gratulujemy osišgniętych wyników.

 

Udostępnij: