Śląsk w Żórawinie!

blog-img-08

W dniu 11. sierpnia 2016 r. pomiędzy Klubem Sportowym Żórawina i Gminą Żórawina a WKS „Śląsk” Wrocław zawarta została umowa o współpracy. W jej wyniku, w ramach KS Żórawina funkcjonować będzie Filia WKS Śląsk Wrocław, której głównym celem będzie szkolenie dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych. W ramach projektu zorganizowane zostaną m.in. całoroczne rozgrywki, w formie cyklu turniejów, między różnymi Filiami WKS Śląsk Wrocław . Filia w Żórawinie jest 12. filią WKS Śląsk na terenie Dolnego Śląska. W sumie w sekcjach piłki nożnej trenuje około 1.200 dzieci. Zawarta umowa przewiduje współpracę w wielu płaszczyznach. Kadra trenerska będzie miała możliwość dokształcania i uczestniczenia w szkoleniach trenerów organizowanych przez WKS. Wszystkie filie prowadzą zajęcia treningowe w oparciu o jednakowy system szkolenia. Będzie możliwość zorganizowania spotkań ze znanymi sportowcami. WKS „Śląsk” jest klubem wielosekcyjnym. Zawodnikami klubu jest wielu obecnych i byłych reprezentantów Polski, medalistów igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata min. Piotr Małachowski. W razie zainteresowania szkół i mieszkańców, a przede wszystkim młodzieży, będzie możliwość powołania w ramach KS Żórawina innych sekcji poza piłka nożną – koszykówki czy lekkoatletycznej. Zawarcie umowy o współpracy stało się możliwe min. z uwagi na infrastrukturę sportową, która powstała w ostatnich latach i miesiącach w wyniku inwestycji poczynionych przez Gminę Żórawina. Mamy nadzieję, że współpraca z tak znanym i wielkim klubem, w którym wychowało się bardzo wielu wybitnych sportowców, przyczyni się do popularyzacji sportu na terenie gminy, a przede wszystkim przyciągnie na obiekty sportowe jeszcze więcej dzieci i młodzieży.

Zarząd Klubu Sportowego Żórawina (http://ks1zorawina.futbolowo.pl)

Autor: Maciej Sokołowski

Udostępnij: